Potrójna – Jawornica – Targanice

Łukiem w prawo schodzimy nieznacznie na siodło pod Jawornicą z wąskim pasem polany. Odtąd łagodnie w gorę (słupek 122) i trawers stoku lasami świerkowymi na pn. Od słupka 137 po przekroczeniu garbu terenowego drugi odcinek łagodnego zejścia na pn. Poszerzającym się pasem hali szlak wznosi się ku widocznemu żelaznemu krzyżowi i punktowi triangulacyjnemu na szczycie Jawornicy (z Potrójnej 45 min.). Z Jawornicy panorama ku południu, południowemu wschodowi i wschodowi. Na południu Potrójna, za nią Łamana Skała, dalej w lewo Leskowiec, Jaworzyna i Gancarz. Na wschód całe Pasmo Bliźniaków i Ostrego Wierchu. W dole przełęcz nad Inwałdem i Zagórnik, a w dali na północnym-wschodzie widać Andrychów.
Ze szczytu schodzimy łagodnie trawiastą ścieżką na północ. Świerkowy młodnik, a wkrótce potem, na pierwszym rozwidleniu ścieżek, kierujeny się w lewo i schodzimy jednostajnie na zachód mieszanymi lasami. Przy kolejnym skrzyzowaniu scieżek (słupek 129 L) utrzymujemy zachodni kierunek marszu. Szlak niskim lasem bukowym schodzi stromo w dół po czym łukiem w prawo powraca do północnego kierunku. Od szczytu Jawornicy 15 min., z Potrójnej 1 godz.


Formuje się tutaj szeroka droga która stromymi uskokami mieszanym lasem obniża się jednostajnie na północ i północny-zachód. Na rozwidleniu dróg szlak skręca prawym odgałęzieniem i prowadzi ku granicy lasu nadal gwałtownie tracąc wysokość (od Jawornicy 30 min.). Przy granicy lasu ładny widok na Targanice i na drogę łączącą wieś z Sułkowicami i Andrychowem.
Stromo polami schodzimy do pierwszych zabudowań Targanic. Tu droga i szlak skręcają w lewo. Dalsze zejście wzdłuż jednego z bocznych cieków Wieprzówki. Na wprost widoczna kulminacja Złotej Góry z kamieniołomem na wsch. stoku. W jednostajnym zejściu na północny-zachód szlak dąży do centrum Targanic wśród rzadko rozrzuconych zabudowań przekracza mostek na potoku, a następnie koło kapliczki na drzewie łukiem w prawo skręca w stronę widocznego kościoła parafialnego. Obok kościoła docieramy do Gościńca Kocierskiego i przystanku PKS Targanice I. Z Jawornicy 45 min. – 1 godz., z Potrójnej. 1 godzi. 45 min